Fotowoltaika Chrzanów
||

Fotowoltaika Chrzanów

Montaż instalacji fotowoltaicznej Chrzanów

Ziemia chrzanowska to region, w którym stosunkowo często montujemy fotowoltaikę. Zapewne jest to związane z faktem, że część naszej ekipy montażowej pochodzi z Krzeszowic, natomiast siedziba naszej firmy znajduje się Libiążu. Do tego dochodzi spora ilość domów jedno i wielorodzinnych, których właściciele coraz częściej decydują się na zakup instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika Chrzanów

Fotowoltaika Chrzanów montaż – nasza realizacja

Instalacje o mocy 4,5 kW zamontowaliśmy na dachu usytuowanym w kierunku południowym. Dach był pokryty dachówką ceramiczną, zdecydowaliśmy się więc na konstrukcje montowaną do haków nakrokwiowych typu vario. Jest to system montażowy, w którym hak montażowy przykręcany jest bezpośrednio do krokwi. Do nich z kolei przykręcamy aluminiowe profile. 

Po wstępnym skręceniu wszystkiego przeszliśmy do poziomowania konstrukcji. 

Ponieważ dom nie posiadał instalacji uziemiającej wykonaliśmy uziemienie.

Sąsiednie miasta gdzie pracujemy – Libiąż

Fotowoltaika Libiąż

Elektryk Chrzanów – montaż falownika

W tym samym czasie elektryk zdążył zamocować falownik, zabezpieczenia AC/DC oraz zaplanować trasę kablową. Trasa z dachu prowadziła przez poddasze, szyb wentylacyjny, wychodząc w garażu w pobliżu falownika. 

Mocowanie kabli solarnych oraz uziemiających do konstrukcji to kolejny etap prac, które wykonaliśmy podczas montażu paneli fotowoltaicznych w Chrzanowie.

Fotowoltaika Krok po kroku

Podsumowanie montażu Chrzanów Fotowoltaika

Montaż instalacji o mocy 4,5 kWp wykonaliśmy w 1 dzień roboczy (4 osobowa ekipa). Warunki pogodowe były sprzyjające. Nie napotkaliśmy większych utrudnień. 

Miejscowość montażu fotowoltaiki: Chrzanów 

Instalacja fotowoltaiczna o mocy: 4,5 kWp

System montażu: haki typu vario + aluminiowe szyny

Falownik: Inwerter fotowoltaiczny FOX

Panele: BrukBet 450 W

Fotowoltaika w Małopolsce

Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne w całej Małopolsce. Sprawdź nasze ostatnie realizacje:

Fotowoltaika w gminie Krzeszowice; Fotowoltaika Czernichów; Fotowoltaika Kraków; Fotowoltaika Chrzanów; Fotowoltaika Libiąż

Mój Prąd

Sprawdź program Mój Prąd 5.0 i uzyskaj dofinansowanie do fotowoltaiki 6 tyś w wersji bez magazynu energii. Przeczytaj cały artykuł (w linku).

Mój prąd 5.0 warunki dofinansowania

Podobne wpisy