fotowoltaika Czernichów

Fotowoltaika Czernichów

Montaż instalacji fotowoltaicznej w gminie Czernichów

Montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 45 kW na dachu budynku gospodarczego w Czernichowie pod Krakowem. Rzadko wykonujemy tak duże instalacje, ponieważ naszą misją jest pomaganie głównie klientom indywidualnym, a mało który klient posiada większe przyłącze elektryczne niż 15 kW.

Podjęliśmy się tego zadania jak zawsze z uśmiechem i pełnym zaangażowaniem.

Fotowoltaika Czernichów pełni pozytywnej energii

Fotowoltaika Czernichów

Instalacje wykonaliśmy na mostkach trapezowych przykręcanych wkrętami do blachy. Była to instalacja fotowoltaiczna wykonana na terenie gospodarstwa rolnego (gmina Czernichów). Dla nas jako monterów mieliśmy kilka ułatwień z tym związanych – między innymi sporą przestrzeń wokół budynku.

Fotowoltaika Czernichów montaż

Dodatkowo właściciel gospodarstwa posiadał wiele różnego rodzaju sprzętów rolniczych, między innymi podnośnik widłowy typu Manitou za pomocą którego gospodarz dostarczył nam panele fotowoltaiczne na sam dach swojego budynku w Czernichowie. Swobodne przemieszczanie się po dachu również było dużym atutem, gdyż nachylenie dachu wynosiło ok 20%.

Dlaczego warto założyć fotowoltaikę?

Czy warto montować panele fotowoltaiczne w Czernichowie (województwo małopolskie)?
Inwestycja w fotowoltaikę to doskonały pomysł na zmniejszenie rachunków za prąd. Nasłonecznienie w gminie Czernichów jest porównywalne do ogólnopolskich warunków (poszczególne regiony nieznacznie różnią się nasłonecznieniem) a te pozwalają na zwrot z inwestycji w średnio około siedem lat. Średnia roczna suma nasłonecznienia w Polsce wynosi około 1000 kWh/m².

W Małopolsce przyjmuje się że z 1 kW zainstalowanej mocy paneli fotowoltaicznych można wyprodukować 1000 kWh prądu.

Jak wybrać firmę do montażu fotowoltaiki

Montaż paneli fotowoltaicznych w Czernichowie


Instalacje Fotowoltaiczne montowane na dachu to doskonałe rozwiązanie dla osób które mają ku temu możliwości. Mowa tutaj o odpowiedniej ekspozycji dachu (najlepiej południowej lub wschodnio-zachodniej). Ważny jest też brak elementów zacieniających panele fotowoltaiczne.

System mocowania paneli

Istnieje wiele systemów mocowań paneli fotowoltaicznych. Wybór odpowiedniego zależy od rodzaju pokrycia dachu. W przypadku naszej instalacji fotowoltaicznej, dach był pokryty blachą trapezową (inaczej płyta obornicka) stąd decyzja o zastosowaniu mostków trapezowych.

Doświadczona firma zajmująca się montażem fotowoltaiki Czernichowie i okolicach

Jesteśmy lokalną firmą, która specjalizuje się w montażu fotowoltaiki. Montujemy głównie na terenie województwa małopolskiego, w takich miastach jak Libiąż, Czernichów, Chrzanów, Krzeszowice, Trzebinia czy Kraków. Sprawdź nasze opinie!

Podobne wpisy