gmina trzebinia fotowoltaika
|

Fotowoltaika Trzebinia

Dojazd do Trzebini z siedziby naszej firmy w Libiążu zajmuje nam ok 15 minut. Montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 6 kWp na dachówce ceramicznej to czas ok 2 dni. Tak było też w tym przypadku. Montaż fotowoltaiki w Trzebini zajął nam pełne 2 dni. Dach był o średnim poziomie trudności.

Dachówka ceramiczna – montaż fotowoltaiki w Trzebini


Na początku naszej działalności nie przepadałem za montażem na dachach pokrytych dachówką. Obecnie to moje ulubione montaże (pomimo tego, że są bardziej czasochłonne w stosunku do pozostałych pokryć).


Co się zmieniło? W początkowej fazie miałem trudności z wysuwaniem dachówek. Do tego czasami zdarzało się, że po zamontowaniu konstrukcji dachówka potrafi pęknąć. Chcąc wymienić uszkodzoną dachówkę, często należy rozmontować części konstrukcji.

Fotowoltaika Małopolska montaż


Obecnie takie sytuacje praktycznie się nie zdarzają. Jedna kwestia to spore doświadczenie, które zdobyliśmy na setkach domów, a druga to fakt, że staramy się unikać dachów, które lata świetności miały już dawno za sobą.

Ogólnie nie zalecamy montażu na kruchych i słabych dachówkach 😉 Teraz kiedy wysunę dachówki, chodzę po łatach jak po schodkach. Możliwość spacerowania nawet po stromych dachach wiele ułatwia.


Podsumowanie montażu instalacji fotowoltaicznej w Trzebini

  • Konfiguracja falownika przebiegła pomyślnie
  • Miejscowość montażu: Trzebinia
  • Instalacja o mocy: 6,0 kWp
  • System montażu: uchwyt typu vario przeznaczony do montażu na dachówce
  • Falownik: Inwerter fotowoltaiczny marki FOX
  • Pogoda podczas montażu: lekkie zachmurzenie

Jesteś zainteresowany montażem paneli fotowoltaicznych w Trzebini?

Umów się na bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej w Trzebini lub okolicach. Nasz obszar działania to głównie województwa małopolskie i śląskie. Dzięki niedalekim odległością od siedziby naszej firmy, montaże realizujemy w 1-2 dni. A czas oczekiwania od podpisania umowy wynosi do 2 tygodni.


Podobne wpisy