Przeczytaj tę historię zanim założysz panele

fotowoltaiczne i zdecydujesz się

na wymianę starego pieca


 

Oto historia człowieka, który 5 lat temu kupił dom jednorodzinny i... myślał, że będzie miał z górki

Tomek Kowalski miał dość gnieżdżenia się z żoną i dwójka dzieci na 40m2 w bloku z wielkiej płyty. Kowalscy zdecydowali się kupić dom. Rata kredytu, była niewiele wyższa, od tego co płacili za najem.

W końcu byli na swoim. Dom nie był idealny, ale miał duży potencjał - 120m2 przestrzeni do zagospodarowania. Były jeszcze garaż i podwórko. Wystarczyło tylko poświęcić mu trochę czasu. 

Jednak tego ostatniego Tomkowi brakowało coraz bardziej. Szczególnie w sezonie grzewczym dodatkowe obowiązki przyprawiały Kowalskich o zawroty głowy. Niewyspany Tomek musiał wstawać godzinę wcześniej, żeby rozpalić w centralnym. 

Marysia -  żona Tomka, od jakiegoś czasu sugerowała zmianę ogrzewania na coś bardziej ekologicznego. Tomek dobrze wiedział, że muszą to zrobić, nie tyle ze względu na ustawę antysmogową, co raczej na pragnienie odzyskania czasu i komfortu.

Tomek w pracy miał dość obowiązków. Chciał, żeby ogrzewanie było nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim bezobsługowe i tanie w eksploatacji.

 

Bezobsługowe, ekologiczne i tanie w eksploatacji - takiego ogrzewania chciał Tomek

W tamtym okresie instalacje fotowoltaiczne pojawiały się jak grzyby po deszczu na okolicznych domach. Oczywiście, Kowalski słyszał o energii ze słońca, ale nie był przekonany czy w polskich warunkach atmosferycznych takie instalacje mają rację bytu.

Tomek miał wiele pytań, w tym 3 najważniejsze:

 • ile to kosztuje i kiedy się zwróci?
 • czy instalacje fotowoltaiczne są bezpieczne i bezawaryjne?
 • czy wyprodukowanym prądem ogrzeje dom?

Kowalski postanowił uzyskać informacje z pierwszej ręki - jego sąsiad założył instalację fotowoltaiczną ponad 2 lata temu. Gdy zapytał o szczegóły, sąsiad wyciągnął smartfona z pękniętą szybką.

jak wyliczyć opłacalności inwestycji w panele fotowoltaiczne

Krótki wywiad i kalkulator pozwalają nam obliczyć zwrot z inwestycji

Włączył aplikację i pokazał, ile energii aktualnie wytwarza jego instalacja oraz ile wyprodukowała w przeciągu ostatniego roku. 

 

Tomek był zaskoczony, kiedy dowiedział się, że instalacja fotowoltaiczna pokrywa nie tylko całoroczne zapotrzebowanie na prąd, ale zapewnia  również spore nadwyżki. To dzięki nim sąsiad mógł przejść na ogrzewanie elektryczne. 

 

Coś tu jednak nie grało - Tomek również tej zimy dogrzewał dom prądem, ale wtedy jego rachunki rosły niebotycznie. Zgadywał, że sekret tkwi w pompie ciepła, która jak wyczytał w Internecie “kilkukrotnie zwiększa wydajność energetyczną z 1kw energii”.  

Rozwiązanie było jednak prostsze. O czym Tomasz Kowalski dowiedział się po kontakcie ze specjalistą z naszej firmy.
Jednak Ty nie musisz czekać. W dalszej cześć tekstu przedstawię Ci to rozwiązanie.

Obiecuję, że nie będzie to zmarnowany czas. Jednak zanim to zrobię, 

Odpowiedz sobie szczerze na kilka ważnych pytań:

 

Czy też chcesz:

 • znacznie obniżyć, a nawet wyeliminować rachunki za prąd i ogrzewanie?Czy też chcesz fotowoltaikę?
 • korzystać z bezpiecznego systemu, który nie tylko produkuje prąd ze słońca, ale również wspiera ekologiczne ogrzewanie domu bez Twojego udziału?
 • świadomie korzystać z nowoczesnych technik ogrzewania, dzięki którym będziesz miał więcej czasu dla siebie i rodziny?
 • mądrze i bez ryzyka zainwestować pieniądze w Twój dom, dzięki czemu pieniądze przestaną uciekać Ci przez palce i pokonasz inflację?
 • zdążyć z montażem fotowoltaiki przed końcem 2021 roku i stać się prosumentem na korzystniejszych warunkach?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno pytanie, to rozsiądź się wygodnie i.... przeczytaj tę wiadomość do samego końca!

 

Pomyśl tylko ile pieniędzy zaoszczędzisz, gdy zaczniesz wytwarzać prąd we własnym domu

Teraz zastanów się, na co te pieniądze przeznaczysz. Wakacje, remont domu, zmiana samochodu, a może zgromadzisz poduszkę finansową na edukację Twoich dzieci. W końcu nigdy nie wiadomo czym nas życie zaskoczy.

Jedno natomiast jest pewne, warto być przygotowanym.

Najlepsze jest to, że pieniądze inwestujesz tylko raz, a one pracują na Twoje rachunki już same. Gwarancja trwa 20 lat, jednak ten system działa znacznie dłużej. 

To trochę tak jak mógłbyś na legalu drukować pieniądze we własnym domu.

Nie powodujesz przy tym inflacji, ponieważ zapotrzebowanie na energię elektryczną jest coraz większe. Mało tego, operator energetyczny wspiera Cię w Twoim działaniu. 

Odbierze nadwyżki energetyczne w miesiącach gdzie ta produkcja jest większa, a odda Ci ją, w czasie kiedy produkcja jest niewystarczająca. Za “zmagazynowanie”  energii operator zabierze 20% prowizji, ale i tak jest to dla Ciebie DOBRY DEAL. Pewnie słyszałeś o zasadzie Win-Win... widzisz jest to dobry przykład zastosowania tej zasady w praktyce. 

 

O nas

Grupę Ekoterm Sp. z o.o stworzyli pasjonaci energii odnawialnej. Wieloletnie doświadczenie w branży odnawialnych źródeł energii oraz prywatne zamiłowanie do domów pasywnych poskutkowało założeniem rodzinnej firmy. 

 

Piotr Piech - Prezes Grupa Ekoterm

Pomagamy właścicielom domów jednorodzinnych odzyskać komfort, czas i pieniądze

Naszym głównym obszarem działalności jest montaż instalacji fotowoltaicznych. To dzięki nim odzyskasz pieniądze, które co miesiąc wydajesz na pokrycie bieżących rachunków. 

Montaż oraz modyfikacje systemów centralnego ogrzewania to naturalne uzupełnienie naszej oferty. Dzięki nim będziesz mógł w efektywny sposób korzystać z Twojej instalacji fotowoltaicznej”

 

Co jeszcze Cię powstrzymuje przed pozbyciem się rachunków za prąd?

Być może zastanawiałeś się już nad montażem paneli, ale z jakiegoś powodu zrezygnowałeś lub odłożyłeś to na później.

Jestem przekonany, że w dalszej części tekstu znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości. Dodatkowo na końcu strony, udzieliliśmy odpowiedzi na najczęstsze pytania. 

Rozprawimy się również z mitami na temat instalacji fotowoltaicznych. To one najczęściej powstrzymują nas przed podjęciem rozsądnych decyzji... A mogę Ci obiecać, że to będzie jedna z najważniejszych inwestycji w Twoim domu.

Jak gorączka złota na dzikim zachodzie pozwoliła wzbogacić się szybkim i odważnym. Tak dla zwlekających okazało się, że złota już zabrakło. 

Tak samo wtedy, tak i dzisiaj eldorado wiecznie trwać nie będzie.

Dlaczego?

Rząd planuje w przyszłym roku zlikwidować korzystny obecnie system odbioru i magazynowania energii.

Jednak osoby, które założą instalację fotowoltaiczną do końca tego roku będą rozliczały się na obecnych [czyt. korzystniejszych] warunkach przez minimum 15 lat. 

Dlaczego jeszcze nie warto zwlekać?

 

Zadzwoń na bezpłatną konsultację

 

667 799 690

 

Dlaczego WARTO TERAZ założyć instalację fotowoltaiczną? 

 • Instalacje zwracają się już po 5 latach
 • Systematyczne i nieuchronne podwyżki cen energii przyspieszają zwrot z inwestycji 
 • Energia ze słońca jest darmowa. Na twoje rachunki pracuje połączenie natury oraz techniki, w czasie kiedy Ty możesz leżeć na kanapie
 • W ostatnich latach ceny instalacji znacznie spadły
 • Szalejąca inflacja sprawi, że w najbliższym czasie ceny instalacji wzrosną o ok. 40%
 • Ulga termomodernizacyjna - dzięki niej odpiszesz od podatku do 5 tys. na instalacje fotowoltaiczne
 • Dzięki programowi  “Mój prąd” uzyskasz dodatkowe 3 tys. dotacji na przydomową produkcję prądu

Warto jednak zaznaczyć, że pula środków na dotację z progamu "Mój prąd" jest ograniczona i mniejsza niż w poprzednich latach. 

Jest to kolejny powód, dla którego nie warto zwlekać.

Poznaj 6 kroków do ekologicznej energii dla Twojego domu

Wykonaj pierwszy krok i skontaktuj się z nami

 

667 799 690

[email protected]

 

Jak dobrze ulokować oszczędności i mieć prąd za darmo?

Jestem przekonany, że energia odnawialna stanie się jednym z motorów napędowych dobrobytu gospodarstw domowych.

Dzięki niej, nie tylko wyeliminujesz rachunki za prąd, ale również pozbędziesz się kosztów ogrzewania.

Zaoszczędzone pieniądze, przeznaczysz na realizację swoich marzeń. Uchronisz tym samym pieniądze przed inflacją. 

Pewnie pojawiła się w Twojej głowie teraz myśl, która dręczyła Tomka: “Jak to wszystko możliwe?”

Wróćmy zatem do naszego Klienta. 

 

Czy energia ze słońca, pomoże mi ogrzać dom w sezonie grzewczym?

nowe stawki taryfowe tauron

Stawki w poszczególnych taryfach na rok 2021 (Tauron)

Jak na początku wspomniałem nasz klient nie chciał inwestować kolejnych 30 tys. w pompę ciepła. Zamiast tego zdecydował się skorzystać z równie dobrego, aczkolwiek tańszego rozwiązania - taryfy G12.

Już mówię o co chodzi.

Większość gospodarstw domowych korzysta z taryfy G11. Cena prądu w tej taryfie jest stała przez 24h na dobę. Z kolei taryfa G12 dzieli stawki na tańsze i droższe. Upraszczając: w nocy prąd kosztuje 50% mniej, w stosunku do stawki dziennej. (Dokładną rozpiskę aktualnych taryf przestawia zdjęcie po lewej).

Jeśli dodamy do tego bufor (duży bojler na wodę z grzałkami), mamy magazyn tańszego ciepła.

Woda w buforze nagrzewa się w taryfie nocnej (tańszej), a oddaje ciepło w taryfie droższej.

Wystarczyło, że Tomek podał nam ilość zużywanego węgla w ciągu roku. Na tej podstawie obliczyliśmy szacunkową ilość energii do ogrzania domu. 

Dzięki temu oraz na podstawie poprzednich rachunków za prąd, dobraliśmy odpowiednią wielkość instalacji fotowoltaicznej.

Nad montażem paneli na dachu pracowaliśmy 1 dzień. W jego miejsce starego pieca wstawiliśmy bufor ciepła. Obok "serce systemu", czyli falownik z systemami antyprzepięciowymi, które zapewniają bezpieczeństwo całego układu.

 

Czy jest inna droga?

Droga Tomka, jest tylko jedną z możliwych opcji. Być może w Twoim przypadku lepiej sprawdzi się pompa ciepła, albo piec gazowy. Teraz tego nie wiemy. Dowiemy się natomiast po krótkiej rozmowie telefonicznej. Zapytamy Cię między innymi o:

 • powierzchnię domu i ekspozycję dachu
 • kąt nachylenia dachu (spokojnie, pomożemy go zmierzyć)
 • wysokość rachunków za prąd
 • obecny sposób ogrzewania
 • szacunkowa ilość spalanego węgla, gazu

Każdy szczegół jest ważny do zaprojektowania Twojego perpetuum mobile.

Co nas wyróżnia?

Dlaczego warto nam zaufać?


Certyfikaty i uprawnienia

certyfikat_Growatt_tłoCertyfikaty poświadczające przejście szkolenia z montaży i serwisowania falowników firmy Growatt i SolarEdge.

Growatt i SolarEdge to jedni z wiodących dystrybutorów tych urządzeń w Polsce i na świecie.

Dzięki skrupulatnemu szkoleniu, które przeszliśmy masz pewność, że:

 • Falowniki będą działać prawidłowo, zgodnie ze standardami bezpieczeństwa
 • Otrzymasz 10-letnią gwarancję producenta
 • Sprzęty są montowane przez osoby do tego uprawnione

 

Uprawnienia SEEP

Uprawnienia SEEP pozwalają nam wykonywać profesjonalne i bezpieczne przyłącza energetyczne. Dzięki nim masz pewność, że:

 • praca została wykonana przez osoby do tego uprawnione
 • przyłącza energetyczne wykonane są w zgodzie z obowiązującymi zasadami i normami

 

 

Kolejny krok należy do Ciebie