Przeczytaj tę historię zanim założysz panele fotowoltaiczne i zdecydujesz się na wymianę starego pieca

 

Oto historia człowieka, który 5 lat temu kupił dom jednorodzinny

Tomek Kowalski miał dość gnieżdżenia się z żoną i dwójka dzieci na 40m2 w bloku z wielkiej płyty. Kowalscy zdecydowali się kupić dom. Rata kredytu, była niewiele wyższa, od tego co płacili za najem.

W końcu byli na swoim. Dom nie był idealny, ale miał duży potencjał - 120m2 przestrzeni do zagospodarowania. Był jeszcze garaż i podwórko. Wystarczyło tylko poświęcić mu trochę czasu. 

Jednak tego ostatniego Tomkowi brakowało coraz bardziej. Szczególnie w sezonie grzewczym dodatkowe obowiązki przyprawiały Kowalskich o zawroty głowy. Tomek musiał wstawać godzinę wcześniej, żeby napalić w centralnym. 

Marysia -  żona Tomka, od jakiegoś czasu sugerowała zmianę ogrzewania na coś bardziej ekologicznego. Tomek dobrze wiedział, że muszą to zrobić, nie tyle ze względu na ustawę antysmogową, co raczej na pragnienie odzyskania czasu i komfortu. Tomek w pracy miał dość obowiązków. Chciał, żeby ogrzewanie było nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim bezobsługowe i tanie w eksploatacji.

Bezobsługowe, ekologiczne i tanie w eksploatacji - takiego ogrzewania chciał Tomek

W tamtym okresie instalacje fotowoltaiczne pojawiały się jak grzyby po deszczu na okolicznych domach. Oczywiście, Tomek słyszał o energii ze słońca, ale nie był przekonany czy w polskich warunkach atmosferycznych takie instalacje mają rację bytu.

Miał wiele pytań, w tym 3 najważniejsze: ile to kosztuje? kiedy się zwróci? i czy wyprodukowanym prądem ogrzeje dom?

Tomek postanowił uzyskać informacje z pierwszej ręki - jego sąsiad założył instalację fotowoltaiczną ponad 2 lata temu. Gdy zapytał o szczegóły, sąsiad wyciągnął smartfona z pękniętą szybką, włączył aplikację i pokazał, ile energii aktualnie wytwarza jego instalacja oraz ile wyprodukowała w przeciągu ostatniego roku. 

Tomek był zaskoczony, kiedy dowiedział się, że pokrywa nie tylko całoroczne zapotrzebowanie na prąd, ale zapewnia  również spore nadwyżki. To dzięki nim sąsiad mógł przejść na ogrzewanie elektryczne. Coś tu jednak nie grało - Tomek również tej zimy dogrzewał dom prądem, ale wtedy jego rachunki rosły niebotycznie.

Tomek zgadywał, że sekret tkwi w pompie ciepła, która jak wyczytał w Google “kilkakrotnie zwiększa wydajność energetyczną z 1kw energii”. Rozwiązanie było jednak prostsze. Kiedy Tomek wszystko sobie  obliczył, na drugi dzień wykonał telefon do naszej firmy. 

Te rozwiązanie dzisiaj Ci przedstawię. 

 Jednak zanim to zrobię, odpowiedz sobie na kilka kluczowych pytań:

Czy też chcesz:

  1. znacznie obniżyć, a nawet wyeliminować rachunki za prąd i ogrzewanie?
  2. korzystać z bezpiecznego systemu, który nie tylko produkuje prąd ze słońca, ale również wspiera ekologiczne ogrzewanie domu bez Twojego udziału?
  3. świadomie korzystać z postępu technologicznego, który przyniósł XXI wiek?
  4. mądrze zainwestować pieniądze bez ryzyka?
  5. zdążyć założyć instalację fotowoltaiczną przed końcem 2021 roku i stać się prosumentem na korzystniejszych warunkach?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno pytanie, to rozsiądź się wygodnie i.... przeczytaj tę wiadomość do samego końca!

Pomyśl tylko ile pieniędzy mógłbyś zaoszczędzić gdybyś, mógł produkować prąd we własnym domu? 

Pieniądze inwestujesz tylko raz, a one pracują na Twoje rachunki, co najmniej przez 20 lat. Na tyle dostaniesz gwarancje, jednak ten system działa znacznie dłużej. 

O nas

BalansDom stworzyli pasjonaci energii odnawialnej. Wieloletnie doświadczenie w branży odnawialnych źródeł energii oraz prywatne zamiłowanie do domów pasywnych poskutkowało założeniem rodzinnej firmy. 

Piotr Piech - właściciel firmy GrupaEkoterm spółka z o.o. 

“Pomagamy właścicielom domów jednorodzinnych odzyskać komfort, czas i pieniądze. 

Naszym głównym obszarem pracy jest montaż instalacji fotowoltaicznych. To dzięki nim odzyskasz pieniądze, które co miesiąc wydajesz na pokrycie bieżących rachunków. 

Montaż oraz modyfikacje systemów centralnego ogrzewania to uzupełnienie naszej oferty. Dzięki nim będziesz mógł w efektywny sposób korzystać z Twojej instalacji fotowoltaicznej”

Dlaczego WARTO TERAZ założyć instalację fotowoltaiczną? 

  • Instalacje zwracają się już po 7 latach
  • Energia ze słońca jest darmowa. Na twoje rachunki pracuje połączenie natury oraz techniki, w czasie kiedy Ty możesz leżeć na kanapie
  • Systematyczne i nieuchronne podwyżki cen energii przyspieszają zwrot z inwestycji 
  • W ostatnich latach ceny instalacji znacznie spadły
  • Szalejąca inflacja sprawi, że w najbliższym czasie ceny instalacji wzrosną o ok 40%
  • Ulga termomodernizacyjna - dzięki niej odpiszesz od podatku do 5 tyś. na instalacje pv
  • Dzięki programom “Mój prąd” lub “Czyste powietrze” możesz uzyskać dodatkowe dofinansowanie

To tylko niektóre z powodów dla, których warto zainwestować w przydomową elektrownie teraz. Jest jeszcze jeden, najważniejszy powód, który zostawiłem na sam koniec.

Rząd planuje zlikwidować korzystny obecnie system odbioru i magazynowania energii. Jednak osoby, które założą instalację fotowoltaiczną do końca tego roku będą rozliczały się na obecnych [czyt. korzystnych] warunkach przez min. 15 lat.

Nie będę dłużej się nad tym w tym momencie rozwodził. Więcej o planowanych zmianach znajdziesz w Internecie.

Teraz powiem krótko, 

To będzie jedna z najważniejszych inwestycji w Twoim domu. Jak gorączka złota na dzikim zachodzie pozwoliła wzbogacić się odważnym. Tak dla zwlekających okazało się, że złota już zabrakło. 

Energia odnawialna staje się jednym z motorów napędowych dobrobytu gospodarstw domowych. Dzięki niej, nie tylko wyeliminujesz rachunki za prąd, ale również usuniesz koszty ogrzewania. Pewnie pojawiła Ci się w głowie teraz myśl, która pojawiła się naszemu klientowi Tomkowi: “Czy serio tak będzie?”. Wróćmy zatem do Tomka. 

Czy energia ze słońca, może ogrzać dom w sezonie grzewczym?

Jakie rozwiązanie pozwoliło Tomkowi zlikwidować stary piec? Jak na początku wspomniałem nasz klient nie chciał inwestować kolejnych 30 tys w pompę ciepła. Zamiast tego zdecydował się skorzystać z równie dobrego, aczkolwiek tańszego rozwiązania - taryfy G12. Już mówię o co chodzi. 

Większość gospodarstw domowych korzysta z taryfy G11 Cena prądu w tej taryfie jest stała przez 24h na dobę. Z kolei taryfa G12 dzieli stawki na nocne i dzienne. Upraszczając: w nocy prąd kosztuje 20% mniej, natomiast za dnia 20% więcej (wyłączając godz. 13-15). 

Jeśli dodamy do tego bufor (duży bojler na wodę z grzałkami), mamy magazyn ciepła. Woda w buforze nagrzewa się w taryfie nocnej (tańszej), oddaje ciepło w taryfie droższej.

Wystarczyło, że Tomek podał nam ilość zużywanego węgla w ciągu roku. Na tej podstawie obliczyliśmy szacunkową ilość energii do ogrzania domu. 

Dzięki temu oraz na podstawie poprzednich rachunków za prąd, dobraliśmy odpowiednią wielkość instalacji fotowoltaicznej. Na dachu pracowaliśmy 1 dzień nad montażem paneli. Stary piec poszedł na złom. W jego miejsce wstawiliśmy bufor ciepła, obok serce systemu - falownik z systemami antyprzepięciowymi, które zapewniają bezpieczeństwo całego układu.

 

Zadzwoń teraz:

  • Jeśli chcesz założyć instalacje fotowoltaiczną
  • Rozważasz likwidację starego pieca CO
  • Założyć nowoczesne i ekologiczne centralne ogrzewanie w Twoim nowym domu

 

telefon 667 799 690

Piotr Piech