Fotowoltaika Małopolska

Województwo małopolskie to główny obszar działania naszej firmy.  

Uważamy, że sprawna obsługa klienta jest jedną z podstawowych cech, dobrze działającej firmy. Naszą ofertę kierujemy głównie do Klientów indywidualnych mieszkających w Małopolsce oraz firm działających w tym regionie.

Województwo małopolskie

Województwo małopolskie jest jednym z 16 województw Polski. Zajmuje obszar 15 182 km² i żyje w nim 3,4 mln mieszkańców. W Małopolsce działają czołowi producenci paneli fotowoltaicznych w Polsce. 

Małopolska to region, w którym instalacje fotowoltaiczne cieszą się dużą popularnością. 

Istotny wpływ na to mają programy związane z poprawą jakości powietrza

Jak wynika z rządowych danych, dotyczących dofinansowań, z programu Mój Prąd  w województwie małopolskim skorzystało dotychczas 44 546 osób. Natomiast łączna moc instalacji konsumenckich zainstalowanych w ramach programu Mój Prąd wyniosła 258 398 kW.

Czy fotowoltaika w Małopolsce się opłaca?

Województwo małopolskie charakteryzuje się korzystnymi warunkami pogodowymi, które gwarantują wysoką wydajność instalacji fotowoltaicznych. Fotowoltaika w Małopolsce zwyczajnie się opłaca. Średnia ilość godzin słonecznych w Małopolsce wynosi 1600 w ciągu roku. Jest to bardzo dobry wynik. Co ważne, instalacje fotowoltaiczne produkują prąd także w pochmurne dni. Wydajność instalacji nie spada, a wręcz wzrasta, również podczas mroźnych zimowych dni.

Więcej o nasłonecznieniu Polski przeczytasz https://blog.ongeo.pl/liczba-godzin-slonecznych-uslonecznienie

Fotowoltaika – województwo małopolskie produkcja roczna

Średnioroczna produkcja energii z instalacji fotowoltaicznej zlokalizowanej w województwie małopolskim o wielkości 5 kW skierowanej na południe na dachu skośnym (30%-40%) wynosi 5 000 kW.

Instalacje fotowoltaiczne Małopolska
Instalacje fotowoltaiczne Małopolska

Fotowoltaika w województwie małopolskim – miasta, w których najczęściej montujemy