Jak samodzielnie wykończyć mieszkanie od dewelopera – Sprawdź!

jak wykończyć mieszkanie od dewelopera
TOP 5 porad przy aranżacji kuchni, które musisz znać
14 kwietnia 2019
darmowy ebook mieszkanie od A do Z
Darmowy ebook: Mieszkanie od A do Z [dowiedz się jak to zrobić!]
22 maja 2019

Jak samodzielnie wykończyć mieszkanie od dewelopera – Sprawdź!

jak wykończyć mieszkanie od dewelopera

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak samodzielnie wykończyć mieszkanie czy to od dewelopera czy też z rynku wtórnego.

Kiedy urządzamy nowe mieszkanie od dewelopera, warto zastanowić się, jakie prace możemy wykonać sami, krok po kroku, co powinniśmy zlecić fachowcom i czy jesteśmy w stanie zaaranżować sami każde pomieszczenie?

W przypadku starszego mieszkania musimy także wziąć pod uwagę potencjalne prace wyburzeniowe.

Remont mieszkania – samodzielnie czy z projektantem?

Czy warto wynająć projektanta wnętrz?


jak wykończyć mieszkanie od dewelopera

   Projektowanie oraz urządzania swojego mieszkania może okazać się dosyć problematyczne, zwłaszcza dla osób bez doświadczenia i własnych pomysłów. Wówczas warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Projektant wnętrz ma ogromną wiedzę, dzięki której w projekcie aranżacji uwzględni wszystkie wymagania swojego klienta. Powinien posiadać wysokie wyczucie estetyki, dbać także o funkcjonalność wnętrza. Projektant tworzy projekty, z myślą o komfortowym użytkowaniu z wszystkich pomieszczeń w domu. Bardzo dobry projektant zadba o każdy, nawet najmniejszy szczegół w naszym mieszkaniu. Po skończonej pracy będziemy mieli pewność, iż wszystkie elementy wystroju idealnie ze sobą współgrają. Architekt nie tylko projektuje wnętrza, ale także nadzoruje realizację wszystkich zadań, aby efekt był dla klienta satysfakcjonujący.

W jakich przypadkach nie warto korzystać z usług architekta wnętrz?

  • jeśli mamy własną wizję na zagospodarowanie miejsca i bardzo dobry gust
  • posiadamy właściwie rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną
  • nie musimy wprowadzać żadnych zmian w układzie przestrzennym, gdyż mieszkanie jest dobrze rozplanowane
  • nie mamy żadnych kłopotów w umeblowaniu pomieszczeń
  • posiadamy praktyczną wiedzę, remonty nie są dla nas czarną magią
  • mamy czas na samodzielne prace w mieszkaniu
  • posiadamy niewielki budżet

Gdzie znajdziemy architekta wnętrz?

   Wybór odpowiedniego projektanta wnętrz nie jest wcale taki łatwy. Najlepiej, jeśli możemy zatrudnić kogoś zaufanego, w przypadku kiedy nasz znajomy miał już z taką osobą kontakt.

Przeważnie architekta znajdziemy w internecie, na samym początku w wyszukiwarce wyskoczą nam duże biura projektowe, warto poświęcić więcej czasu na znalezienie odpowiedniego projektanta i zapoznać się wcześniej z jego pracami.

Jakie prace w mieszkaniu możemy wykonać samodzielnie?


jak wykończyć mieszkanie od dewelopera

   Samodzielne wykończenie mieszkania przyniesie nam przede wszystkim wielką satysfakcję. Taki remont zakończy się powodzeniem, tylko jeśli, mamy odpowiednie umiejętności i wiedzę, w innym przypadku możemy nie uzyskać zamierzonego rezultatu.

Za samodzielne prace warto wziąć się, jeśli zależy nam również na oszczędności pieniędzy i mamy na to odpowiednią ilość wolnego czasu. Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, co będziemy w stanie zrobić sami, a co lepiej zostawić profesjonalistom.

1. Wygładzenie ścian i sufitów. Jak się zabrać?

Wygładzenie samych ścian i sufitów jest stosunkowo prostą czynnością… dla profesjonalisty, jednak dla początkujących budowlańców bywa to problematyczne zajęcie.

Zadanie to  wymaga od nas dobrej kondycji fizycznej oraz cierpliwości. Możemy się tym zająć samodzielnie, jednak jeśli nie mamy na to czasu wówczas upora się z tym ekipa remontowa.

2. Malowanie ścian i sufitów oraz tapetowanie. Czy dam radę?

czy dam radę sam pomalować mieszkanie?
Samodzielne malowanie mieszkania może sprawić wiele satysfakcji

Malowanie czy tapetowanie można w zupełności zrobić samodzielnie. Wymaga to także od nas siły fizycznej, zwłaszcza jeśli malujemy wałkiem na długim kiju. Należy także mieć dobry wzrok, zwłaszcza jeśli wybraliśmy jasny kolor farby.

Dobrze jest zapewnić mocne oświetlenie podczas tego rodzaju prac. W trakcie nakładania tapet liczy się przede wszystkim dokładność. W przypadku, gdy obawiamy się tych czynności, mogą wyręczyć nas ekipy remontowe.

3. Układanie paneli. Co trzeba mieć żeby ułożyć panele?


czy dam radę sam ułożyć panele w mieszkaniu od dewelopera?

Ułożenie samodzielnie paneli z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze podczas remontu.

Nowoczesne panele są niezwykle proste do ułożenia, dzięki czemu nawet osoby, które wcześniej nie wykonywały takiej czynności, poradzą sobie z nimi bez problemu. Przy pracy z panelami przyda nam się wyrzynarka lub piła. Pamiętajmy takżę o BHP (okulary ochronne, nakolanniki itp.)

4. Kładzenie płytek. Czy warto samemu flizować?

Płytki są o wiele trudniejsze do położenia. Taka czynność wymaga doświadczenia i posiadania profesjonalnych narzędzi, dlatego kładzenie płytek warto zlecić fachowcowi.

Jeśli mam pojęcie o budowlance a pomimo to nie czujemy się pewnie w układaniu płytek, warto wtedy skorzystać z systemów poziomujących do płytek.

5. Samodzielne wykończenie mieszkania- podsumowanie

Samodzielne wykończenie mieszkania krok po kroku jest czaso i pracochłonne.

Jeśli posiadamy dobry gust, możemy także sami je zaaranżować. Wszystkie prace mogą okazać się dla nas zarówno koszmarem jak i wspaniałym źródłem satysfakcji. Wszystko zależy od naszego charakteru. Jeśli widzimy, że pomimo usilnych prób coś nam nie wychodzi, lepiej odpuśćmy i zajmijmy się sprawami, na których się znamy. Złość i frustracja mogą stać się źródłem nowych kłopotów.

Natomiast w przypadku, kiedy czujesz się dobrze w roli dekoratora i budowlańca zarazem, droga wolna. Może to Ci przynieść wiele satysfakcji a także zaoszczędzonych pieniędzy.

Jeśli chcesz zgłębić temat samodzielnego remontu mieszkań (nie tylko od dewelopera), polecam zapisać się na newsletter. W prezencie otrzymasz naszą publikacje: ebook: „Mieszkanie od A do Z czyli jak wykończyć mieszkanie i nie stracić przy tym głowy” albo, jak kto wioli,
„jak wykończyć mieszkanie i się przy tym nie wykończyć” 😉 „.

Tutaj link do zapisu
Mieszkanie od A do Z

W powyższej bezpłatnej publikacji znajdziesz wiele odpowiedzi oraz przydatnych narzędzi, które z pewnością pomogą zaplanować Ci remont.