TOP 5 porad przy aranżacji kuchni, które musisz znać

Najlepsze pomysły na urządzenie pokoju dziecięcego
Najlepsze pomysły na urządzenie pokoju dziecięcego
13 kwietnia 2019
jak wykończyć mieszkanie od dewelopera
Jak samodzielnie wykończyć mieszkanie od dewelopera – Sprawdź!
22 maja 2019

TOP 5 porad przy aranżacji kuchni, które musisz znać

jak wykończyć mieszkanie od dewelopera

Piękna i funkcjonalna kuchnia to marzenie każdej Pani domu… No dobrze nie dyskryminujmy Panów, oni też marzą o funkcjonalnej kuchni.

Jak urządzić idealną kuchnie?

Każdy z nas ma pewnie swoje wyobrażenie na temat tego jak powinna być zaaranżowana idealna kuchnia. Jednak istnieją pewne cechy uniwersalne tj. funkcjonalność oraz estetyka.

Dzisiaj przedstawię 5 pomysłów na to jak urządzić kuchnie, w której będziemy się dobrze czuć.

  1. Gniazdka nad/w blacie

Odpowiednia ilość punktów elektrycznych to rzecz, która w przyszłości zaoszczędzi nam zabawę z różnego rodzaju przedłużaczami oraz rozdzielaczami. To ułatwia kuchenne sprawy 🙂

jak urządzić nietypową kuchnie

2. Funkcjonalny trójkąt roboczy

Funkcjonalny trójkąt roboczy to nic innego jak umiejscowienie oraz odległość między zlewem, piekarnikiem, lodówką oraz przestrzenią roboczą. Do tego układu, trzeba także wziąć pod uwagę kosza na śmieci oraz zmywarkę. Idealny układ powinien być tak urządzony, żeby Pan/Pani kuchni mogli swobodnie przygotowywać posiłki, bez konieczności zbędnych ruchów (przekładania rzeczy z miejsca na miejsce itp.).

3. Kuchnia otwarta czy zamknięta

Planując układ kuchni musimy wziąć pod uwagę czy będzie to zamknięta kuchnia czy otwarta. Jest to ważne przy planowaniu oświetlenia oraz wyborze mebli kuchennych. Otwarta kuchnia powinna być optycznie oddzielona od salonu. Efekt taki możemy uzyskać poprzez zastosowanie różnych kolorów ścian, innej podłogi lub wykładziny a także rozmieszczenie oświetlenia.

jak urządzić nietypową kuchnie

4. Wyposażenie

Urządzając kuchnie nie oszczędzajmy na sprzęcie kuchennym. Duża lodówka, wielofunkcyjny piekarnik, dobry blender, płyta indukcyjna (lub gazowa) czy też zmywarka to wyposażenie które jest podstawą każdej kuchni. Bez nich ani rusz 😉

5. Meble

Wytrzymałe, przestronne i funkcjonalne meble to marzenie każdego szefa kuchni. Zadbajmy o to, żeby każda rzecz miała w szafkach swoje miejsce. Fajnie się sprawdzają szafki modułowe, które są projektowane z myślą o utrzymaniu porządku.

Polecam katalog stron www

Katalog stron Skrobak.pl