TOP 10 – jak zaaranżować przytulne mieszkanie

Najlepsze pomysły na urządzenie pokoju dziecięcego
Najlepsze pomysły na urządzenie pokoju dziecięcego
13 kwietnia 2019

TOP 10 – jak zaaranżować przytulne mieszkanie

Fotel Uszak vintage PRL Loft lata 70

Chyba każdy ceni sobie przytulne, ciepłe wnętrza, które kojarzą się z domem rodzinnym. Na szczęście w prosty sposób możemy wprowadzić nietuzinkowy klimat do wnętrz. Oto 10 sprawdzonych sposobów na przytulne mieszkanie!

10 Sposobów na przytulne wnętrze

1. Przede wszystkim ważna jest gra kolorów. Rezygnujemy z chłodnych odcieni, a w ich miejsce wybieramy ciepłe odpowiedniki. Ma to zastosowanie zarówno, jeśli chodzi o meble, kolory ścian, jak i dodatki.

jak zaaranżować przytulne mieszkanie

2. Kluczowy jest komfort domowników, dlatego wybierając elementy wyposażenia, kierujmy się własnym gustem. W końcu to domownicy mają czuć się dobrze i przytulnie w swoich czterech kątach.

3. Chcąc stworzyć przytulne wnętrze, warto przypomnieć sobie, jakie kolory i dodatki dominowały w Waszym domu rodzinnym, a następnie wykorzystać tę wiedzę do aranżacji własnych pomieszczeń.

4. Przytulne przestrzenie urządzamy, kierując się sercem. Zamiast przeglądać katalogi wnętrzarskie, postawmy na własną intuicję. Poleganie na własnych odczuciach będzie najlepszym rozwiązaniem.

jak urządzić przytulne mieszkanie

5. Warto zadbać o klimatyczne oświetlenie, jeśli nasze mieszkanie faktycznie ma być przytulne. Należy wybrać lampy, które mają możliwość regulacji natężenia światła, by stworzyć klimatyczny nastrój.

jak zaaranżować przytulne mieszkanie

6. W oknach umieszczamy firanki i zasłony w ciekawe wzory. Będą one nie tylko funkcjonalnym i praktycznym, ale także dekoracyjnym elementem.

7. Zadbajmy o poduchy, narzuty, koce i dywany z miękkich tkanin, które sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne. Wybierajmy materiały, do których aż chce się przytulić.

8. Unikajmy modernistycznych wzorów o nieprzyjemnej fakturze, sprawdzą się one w industrialnych, surowych, minimalistycznych pomieszczeniach.

pomysły-na-urządzenie-pokoju-dziecięcego

9. Przytulny dom to także taki, w którym jest sporo rodzinnych pamiątek. Warto wykorzystać zdjęcia w ramkach. Dobrym wyborem będzie również półka z książkami ulubionych autorów.

10. Nie zapominajmy również o zapachach, które odgrywają ogromną rolę. Można zdecydować się na kadzidełka, zapachowe świece, elektryczne odświeżacze. Niech nasz dom zaprasza zapachem od samego progu.

jak zaaranżować przytulne mieszkanie

Mam nadzieje, że powyższe TIPY pomogą Wam urządzić prawdziwe, ciepłe, przytulne mieszkanie.

Szukając ciekawych dekoracji z okresu PRL oraz mebli industrialnych warto odwiedzić stronę loftdizajn.pl. Jest to miejsce, w którym znajdziemy nie tylko ciekawe przedmioty w stylu vintage oraz loft, ale także wiele ciekawych artykułów w tej tematyce.

Zobacz także

Najlepsze pomysły na urządzenie pokoju dziecięcego

Jak samodzielnie wykończyć mieszkanie od dewelopera krok po kroku